kup teraz

DLACZEGO LUDZIE TYJĄ PO ODCHUDZANIU?


Cześć, na początek poruszę temat naszej współpracy.
Składa się ona z dwóch etapów, które doskonale przygotują Cię do samodzielnego funkcjonowania w przyszłości.

1. ETAP ODCHUDZANIA


Głównym założeniem jest wykorzystanie w pełni pierwszych tygodni i osiągnięcie granic możliwości w utracie zbędnych kilogramów tłuszczu. Tempo utraty tkanki tłuszczowej jest sprawą bardzo indywidualną i zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych oraz tempa metabolizmu. Moim zadaniem jest jednak wykorzystać Twój maksymalny potencjał. Niezwykle ważne jest tutaj Twoje zaangażowanie i ścisła współpraca z realizacją w pełni planu działania. Każde odstępstwa od planu żywieniowego skutkować będą zaburzeniem procesu odchudzania, co przełoży się na mniejsze efekty. Etap odchudzania trwa około 16 tygodni.

Wyróżniamy tutaj dwa okresy:

OKRES NISKOWĘGLOWODANOWY (NW) – okres, w którym osiągamy maksymalny efekt, jeśli chodzi o utratę tkanki tłuszczowej. Warto jest konsultować wszelkie wątpliwości z trenerem prowadzącym, gdyż każde odstępstwo może skutkować popełnieniem błędu, co przełoży się na gorsze efekty.

OKRES METABOLICZNY (M) – okres, który ma celu ustabilizowanie osiągniętych efektów, podkręcenie tempa przemiany materii a także wstępne przygotowanie do dalszego funkcjonowania w postaci wyrabiania nawyków żywieniowych.

Czas trwania i struktura poszczególnych okresów ustalana jest na podstawie Twoich cotygodniowych raportów i jest to sprawa mocno indywidualna.

 
2. ETAP STABILIZACJI

EFEKT JOJO?
Pewnie nie raz słyszałeś, że po odchudzaniu często następuje efekt jo-jo, czyli powrót utraconych kilogramów (niekiedy z nawiązką). Niestety problem ten dotyka nawet do 90% odchudzających się osób. Może warto byłoby znaleźć tego przyczynę i temu zapobiec?

PRZYCZYNY EFEKTU JOJO:

  • Brak etapu stabilizacji i podkręcenia metabolizmu,
  • Terminowe traktowanie diety i brak odpowiednich nawyków żywieniowych,
  • Brak świadomości na temat zdrowych relacji z jedzeniem

Chcąc zagwarantować Ci pełen sukces i trwałą utratę tkanki tłuszczowej, po etapie odchudzania przeprowadzimy ETAP STABILIZACJI, który ma na celu odpowiednie wyprowadzenie z diety redukcyjnej (odchudzającej) oraz przygotowanie do dalszego funkcjonowania poprzez wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych i zbudowanie świadomości racjonalnego odżywiania.
Etap ten trwa średnio 8 tygodni, jest to czas, w którym organizm jest w stanie bezpiecznie wyjść z deficytu kalorycznego i w pełni odbudować metabolizm.

 

DALSZE FUNKCJONOWANIE

Jak widzisz na powyższym wykresie, etap odchudzania i etap stabilizacji to dopiero połowa sukcesu w procesie efektywnego odchudzania. Najważniejszym etapem jest to co będzie po zakończeniu diety – czyli Twoje dalsze funkcjonowanie. Ze swojej strony zadbam, aby odpowiednio Cię do tego przygotować wyrabiając nawyki żywieniowe. Traktując jakąkolwiek dietę terminowo – jej skutki, czyli efekty będą równie terminowe.  Rzetelne przepracowanie etapu odchudzania i stabilizacji oraz zbudowanie świadomości jedzenia za sprawą bloków tematycznych (praktycznej wiedzy), które będziemy poruszać na kolejnych konsultacjach pozwolą nie tylko na utrzymanie efektów, ale komfortowe odżywianie i dalsze kształtowanie sylwetki we własnym zakresie.

 

ZMIANY – NIE TYLKO SYLWETKOWE

Ogromnie cieszę się, że zdecydowałeś się na zmianę swojego stylu życia.
Głównym celem, który założyliśmy jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj jednak, że odpowiednie odżywianie dotyczy każdego aspektu w naszym życiu i ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, zdrowie, samopoczucie, regenerację, wygląd, zachowanie czy nawet kontakt z otoczeniem.

Aby zmaksymalizować efekty w czasie naszej współpracy będę rozpisywał dokładnie strukturę Twojego planu żywieniowego, produkty i ich gramaturę.

Odnośnie treningu…
Aktywność fizyczna jest doskonałym dodatkiem, który pozwoli na kształtowanie sylwetki. Ważne jest jednak, aby była ona dobrze zaplanowana i indywidualnie dobrana do Twoich preferencji
 i możliwości. O wszelkich zmianach w planie będę Cię informował na bieżąco.

Jeszcze tak na koniec…
Bądź świadomy tego, że decydując się na współpracę musisz być zdeterminowany, mieć jasno postawiony cel i w pełni się zaangażować. W przeciwnym razie szkoda Twojego czasu! Na każdy sukces trzeba zapracować, nie ma magicznych rozwiązań. Nie zjem za Ciebie posiłku, nie zrobię za Ciebie treningu, ale mogę poprowadzić Cię w drodze do celu.

Wiem, że większość wątpliwości pojawia się w trakcie realizacji założeń, a niepewność w działaniu jest najczęstszą przyczyną błędów. Chcą tego uniknąć otrzymujesz moje dane kontaktowe i możliwość regularnego zadawania absolutnie wszelkich pytań oraz uzyskiwania precyzyjnych odpowiedzi każdego dnia naszej współpracy.

 

Uchylamy rąbka tajemnicy współpracy z nami. Jeśli jesteś gotowy by  przejść właśnie taki proces odchudzania po którym utrzymasz swoje efekty to zapraszamy do działania.